Перші тимчасові дерев‘яні приміщення цирку з‘явились в місті у 60-х роках ХІХ століття. В різні роки вони розміщалися на Бессарабській площі. Та наприкінці 1875 на розі сучасних вулиць Пушкінської та Богдана Хмельницького (тоді – Фундуклеївської) була збудована цегляна будівля цирку Бергоньє. Нині в ньому – театр російської драми імені Лесі Українки.
Пізніше він діяв на Університетській (нині – Шевченківський парк) та Думській (нині – майдан Незалежності) площах. З 1883 по 1890 рік з тимчасовою перервою у 1888-89 роках на Думській площі гастролювали цирк братів Микитиних, у 1888-89 роках – цирк Шумана, тут також виступав з тваринами і дресувальник Лев Дуров.
У 1890 році дресувальник коней П. С. Крутиков збудував цирк на 200 місць, а у 1903 році – нову цегляну будівлю – “Гіппо Палас” (кінний палац) – єдиний на той час в Європі двоповерховий цирк. Архітектором “Гіппо Паласу” був Е. П. Брадтман. Він вміщав біля двох тисяч глядачів, був обладнаний засобами для трансформації сцени. Зал мав досконалу акустику. У цьому цирку часто виступали відомі вітчизняні та іноземні співаки.
“Гіппо Палас” знаходився на Миколаївській вулиці (нині – вулиця Городецького), але був знищений у роки Другої Світової Війни.
Пізніше на його місці було збудовано кінотеатр “Україна”.
Використано матеріали з енциклопедичного довідника “Київ”, ст. 700; Київ, “Головна редакція УРЕ”, 1986 р.; “Скорбное бесчуствие”; Київ, “Tabachuk Ltd”, 1992 р.
Джерело: oldkyiv.org.ua