Нині Європейська площа є одним з найбільш значущих місць у столиці. Розташована вона в самому центрі міста, на північно-східному кінці головної вулиці Києва – Хрещатик.
Європейська площа в Києві
Своєю появою площа зобов’язана спорудженню на початку XVIII століття дороги, що з’єднала Поділ з Печерськом. З моменту свого заснування Європейська площа перейменовувалася 7 разів, за цей час вона називалася Кінної, Театральній, Європейській, Царської, Третього Інтернаціоналу, Сталіна, Ленінського комсомолу. Сучасна назва площа набула вже після проголошення незалежності, в 1991 році.
Кінної нинішня Європейська площа називалася на самому початку XIX ст., Оскільки в ті часи тут проходили кінні ярмарки. У Театральну площу перейменували після того як на місці нинішнього Українського дому київським архітектором Андрієм Меленським був споруджений перший в місті Києві театр. Але 1851 будівлю театру знесли, а на його місці, вже на чолі з архітектором А. Беретті, був побудований знаменитий готель «Європейський». Природно, міська влада знову вирішили перейменувати історичне місце, цього разу давши площі ім’я Європейської.
У 1880 році на місці нинішнього готелю «Дніпро» було споруджено будинок Слов’янського хору, а через 2 роки – будівля Купецького зібрання, яке пізніше зайняла сучасна філармонія. У 1911-му, коли поруч з філармонією встановили пам’ятник царю-визволителю імператору Олександру II, створений італійським скульптором Е. Ксіменеса, площа була перейменована в Царську.
Однак, і на даному етапі забудови, перейменування площі не закінчилося. З приходом радянської влади у багатостраждального історичного місця колишня назва знову відібрали, услід за чим, нарекли її спочатку площею Третього Інтернаціоналу, а через кілька років, в 1944 році – пл. Сталіна. У 1961-му назва знов-таки змінили, цього разу, на пл. Ленінського комсомолу. Як вже було зазначено, свою історичну назву «Європейська» площа отримала в 1991 році, після переходу України в нову, незалежну історичну епоху.
Цікавий факт:
Саме тут в 1892 році вперше в Російській імперії почався регулярний рух електричного трамвая. Ця історична трамвайна лінія проіснувала на площі 85 років, поки радянський режим не знищив її в 1977 році.
Європейська площа в Києві зіграла, і до цього дня продовжує відігравати важливу роль у житті городян і приїжджих. Як відомо, тут часто проходили політичні демонстрації, протести, різні рекламні та політичні мітинги. Зараз вона є одним з культурно-історичних центрів міста, адже тут розміщені Український дім, де регулярно проходять всілякі виставки, готель «Дніпро», Національна філармонія, ну і, всім відома, Арка Дружби народів.
Джерело: Relax.com.ua.