Жуків острів – мальовнича київська пам’ятка, відмінне місце для літнього відпочинку на природі. Якщо ви шукаєте, де порибалити або розбити наметовий міні-табір для відпочинку з друзями, то Жуків острів буде одним з найкращих варіантів.
Розташування
Жуків острів розташований в Голосіївському районі, на правому березі Дніпра, між островами Коник і Водників (з останнім з’єднаний дамбою). До нього ведуть два шляхи: автомобільний і пішохідний.
Пішохідна дорога – через Корчувате. До Корчуватого довезе маршрутка №412 (від площі Льва Толстого).
Автодорога – через КП «Жуків острів» (в цьому випадку потрібно буде оплатити проїзд через КП).
Історія Жукова Острова
Жуків острів з давніх пір служив мисливськими угіддями для київських князів, а потім – пасовищами, що належали Києво-Печерській Лаврі. Крім того, ця земля зберегла героїчну історію нашого народу, ставши стратегічним пунктом, який військо Богдана Хмельницького відвоювало у литовців.
Назва місцевості не має відношення ні до комах, ні до прізвищ відомих людей. Своє ім’я Жуків острів отримав від впадає в Дніпро маленької річки Жуковки. У народі і річку, і острів називають просто Жучка. Тут знаходиться одна з найбільших заповідних зон Києва, значима для всієї Європи, де зусиллями екологів збережена незаймана природа.
Фауна та Флора Жукова Острова
Жуків острів – ареал проживання багатьох представників флори і фауни, занесених до Червоної книги України, в тому числі – білохвостого орлана і сірої куріпки. Рідкісних рослин налічується близько 120 видів, риб – більше 30 видів. На острові можна побачити перелітних птахів і самих різних ссавців: видру і ондатру, бобра і єнотоподібного собаку, ласку і кам’яну куницю. Завдяки Жукову острову Київ є єдиною європейською столицею, де в дикій природі ще зустрічаються горностаї.
Крім унікальних мешканців і приголомшливо красивих пейзажів Жуків острів знаменитий недобудованим залізничним тунелем. Його почали зводити в 1936 році, щоб створити перехід з острова на Осокорки, який у разі необхідності повинен був замінити мости через Дніпро. Після Другої світової війни «об’єкт №1» був оголошений застарілим, і завершувати його спорудження не стали. А після запуску Канівської ГЕС тунель протяжністю 750 метрів виявився частково затоплений.
В даний час Жуків острів радує численних відпочиваючих великою кількістю зручних місць для пікніка, риболовлі та активного відпочинку.
Як дістатися до острова «Жуків»
На острів є дві дороги:
1. Через Корчувате – пішохідна. До Корчуватого можна доїхати маршруткою № 412 (площа Льва Толстого – вул. Червоноармійська – метро «Либідська» – Московська площа – Корчувате.)
2. Через КП «Жуків острів» – автомобільна, в цьому випадку потрібно буде заплатити за проїзд.
Жуків острів на карті Києва
Author: City Issue Team Updated: 1/06/18